Optimaroma Taze Meyveler Aroması İnceleme

Müşterilerimizden VapemeupTR tarafından kaleme alınan bu aroma inceleme yazısı, sadece Optimaroma Taze Meyveler aroması hakkındadır. Kendisine bu değerli yorum yazısı için teşekkür ederiz. Optimaroma Taze Meyveler, su bazlı aromalarımız arasında gerçekten de yıllardır en çok satılan aromamızdır. 

—————————————————————-

Merhaba. Bu yazıda en uzun süre denediğim ve en hızlı demlenen Optimaroma Taze Meyveler aroması ile ilgili incelememi paylaştım.

Taze meyveler aromasının, bu zamana kadar Virago Kimya’dan aldığım 7 farklı aroma içerisinden en sevdiğim ve günlük içim için en uygun aromalardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Hani şöyle anlatayım, çok temel bir meyve aroması. Birisi dese ki kendi likitimi yapacağım hangi aromayı önerirsin hiçbir fikrim yok dese tereddütsüz önereceğim bir aromadır çünkü bu aromayı beğenmeyen veya en ufak olumsuz bir yorum yapan kişiye rastlamadım. Bu zamana kadar yaklaşık 4-5 kişiden de uzun süreli içimlerden sonra deneyimlerini paylaşmalarını istedim ve onlardan da en ufak bir olumsuzluk ya da ‘artık bu aromayı değişeyim’ tarzı bir cümle duymadım. Sürekli sabit içilebilir bir aroma yapmayı nasıl başarmışlar gerçekten hayret ediyorum. Hani “uzun süre likitsiz kalacaksın hangisini seçersin” desen, kesinlikle bu, Taze meyveler olacaktır.

Optimaroma Taze Meyveler aroması

Aroma resimde de gördüğünüz gibi 10ml lik şişelerde kırlır kapak şeklinde geliyor yani ilk siz açıyorsunuz. Ucunda plastik damlalıklı bir şişe bu, ister damla damla isterseniz damlalığı çıkararak içeriğini boşaltabilirsiniz.

Kullanım Oranı

Benim bu aroma için kullanım önerim %10 şeklinde olacaktır. Ben en lezzetli tadımı %10’larda aldım. Genel olarak da %80VG- %20PG ile demlerim aromalarımı. Korkmayın Taze meyveler gerçekten ne rahatsız edecek kadar yoğun, ne de tadını almayacak kadar hafif bir aroma. Tam orta karar derler ya işte aynen öyle. Aromanın rengi hafif pembeye çalan kırmızı bir renk. Karışım sürecinde sizi mest etmeyi başaracak big babol sakızı gibi pembe bir renge dönüşüyor.

Karışımı yaptıktan hemen sonra henüz likit çiğken deneme içimi yaptım. Birkaç gün sonra veya birkaç hafta sonra içim yaptığımda tek fark, çiğken likitin daha şekerli olmasıydı. Sadece birkaç günlük demlenme süreci sonrası ise aromanın tadı oturuyor ve rengi hafif pembeye çalan kırmızı rengi alıyor.

Demlenme sonrası aldığı renk.

Yaklaşık 1 buçuk ay boyunca bu aromayı içtiğimde her seferinde aynı tadı ve lezzeti aldım diyebilirim. Renk olarak da ilk 2 gün sonrasında hiç değişim yaşamadım. Bazı aromalarda süre uzadıkça aroma esansını kaybeder ya, bunda öyle bir durum söz konusu değil. Hani aklıma gelmedi değil 1 litre demleyip sürekli ihtiyaç oldukça alınası ve içilesi bir aroma. Bu aromayı aldıktan sonra mutlaka bir yerlerde demlenmiş şekilde hazırda bekletmek isteyeceksiniz diyebilirim. Demlenme süreci en fazla birkaç gün ve bu yeterli oluyor.

İçerik ve tat

Gelelim aromanın içeriğine. Taze meyveler, belki de taze çiçekler diyebilirim, genel anlamda şekeri azaltılmış kırmızı meyve tadı olarak tarif edebilirim. Hafif ferahlatıcı gelen güzel ve fresh meyve aroması hissediyorsunuz. İçeriği bana hafif çilek, ahududu, böğürtlen, biraz arka plandan kavun, çok çok hafif karpuz gibi bir aroma hissi veriyor. Ama bunların karışımı o kadar güzel harmanlanmış ki tek tek almıyorsunuz, tam bir homojen karışım söz konusu. Kendine has gerçekten de sağlam bir aroma olmuş. Doyumsuz bir aroma desem sanırım abartmış olmam.

Hem RDA, RBA, hem de hazır coilli birçok atomizerde bu aromaları deneme fırsatım oldum. Her birsinde lezzeti buram buram hissettim diyebilirim. Şimdi ürünü birkaç açıdan değerlendireceğim ve bir sonraki aromaları da değerlendirirken bu açılardan değerlendirmeye alacağım.

OPTİMAROMA TAZE MEYVELER AROMASI

Tür: Meyve (Karışım)

Aroma Yoğunluğu: Orta

Renk: Pembemsi Kırmızı

Demlenme Süresi: 2 Gün

Demleme Oranı: %10

Önerilen Base Yoğunluğu: VG80/PG20

İçim Türü: Gün boyu sürekli içilebilir.

Aromaya Puanım: 10/9.5

Yorumlar8

Yorumunuzu ekleyin

Güvenli Alışveriş

Geçerli SSL Sertifikalı bir sitedir. Satışla ilgili tüm sözleşmeler özenle hazırlanmıştır.

Hızlı Kargo

Hafta içi saat 16'ya kadar alınan ödemelere ait siparişler, aynı gün kargoya verilir (Yurtiçi kargo).

Kampanyalarımız

100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Güncel kampanyalarımızı lütfen takip ediniz.