Virago Viski Kitleriyle İlgili Bize Sorulan Sorular

Bu başlık altında viski kitlerimiz hakkında temel bilgileri verdikten sonra “Virago Viski Kitleriyle İlgili Bize Sorulan Sorular“ı tek tek cevaplamaya çalıştık. Sorularınızı aşağıda yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz. Yeni sorular geldikçe ve bu sayede eksik bıraktığımız konular olduğunu fark edersek yazıyı güncelleyeceğiz.

Virago Viski Kitleri 4 adettir, açıklamaları aşağıda…

Öncelikle bize yorumlarıyla katkı yapanlara içtenlikle teşekkürlerimizi sunarız

Virago viski kitleri satışa başladığından beri çok ilgi gördü. Büyük bir kitle tarafından denendi. Beğenip önerenler, tatlarını kıyaslayıp puan verenler, sürekli içtiği viskiye benzetenler ve ya beklentilerinin karşılanmadığını söyleyenler oldu.

Virago Kimya olarak muadili olmayan bir ürünü piyasaya çıkardık ve kitlerimiz çok sevildi.

Öncelikle olumlu ve olumsuz dönüşleriyle bize geri bildirimde bulunan tüm müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu yazıda daha çok viski kiti konusunda en sık aldığımız sorular ve talepleri bir araya getirdik.

Sorulara geçmeden önce viski kitlerimiz hakkında şu hatırlatmaları yapmakta fayda var:

Kit – 1 İrlanda Viski Aroma Verici:

Viski Kiti 1 - İrlanda Viski

Viski Kiti 1 – İrlanda Viski

İskoç viskisindeki kavruk malt tadı olmayan, berrak renkli ve çok güçlü bir tattır. Litrelik votka veya seyreltilmiş alkol başına 2 ml – 3 ml kullanılması öngörülmüştür. Kullanıcı tercihine göre bu oran arttırılıp azaltılabilir. İrlanda tadını net olarak yansıtan, AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Muadili ya da benzeri şu anda yoktur. Muadili ya da benzerinin üretilmesi durumunda kıyaslamanızı rica ediyoruz. Alkolsüz kokteyllerde de kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür.

Kit – 2 İskoç Viski Aroma Verici:

Viski Kiti 2 - İskoç Viski

Viski Kiti 2 – İskoç Viski

Malt harmanındaki hafif tütsü tadını net olarak alabilirsiniz. Eklendiği ürüne berrak renkli ve çok güçlü bir aroma tadı verir. Litrelik votka veya seyreltilmiş alkol başına 2 ml – 3 ml kullanılması öngörülmüştür. Herhangi bir şekilde harman viski tadıyla kıyaslamayınız. İskoç viski tadını yansıtır. AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Muadili ya da benzeri şu anda yoktur. Muadili ya da benzerinin üretilmesi durumunda kıyaslamanızı rica ediyoruz. Alkolsüz kokteyllerde de kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür.

Kit – 3 Malt Viski Aroma Verici:

Viski Kiti 3 - Malt Viski

Viski Kiti 3 – Malt Viski

Maltlama işlemi sonrası alınan tadı tam olarak yansıtır. Maltlama sonrası tütsüleme yapılmadan verilen tat bu aromada bulunur. Malt viski aroması en saf haliyle İskoç viski tadını yansıtır.  Litrelik votka veya seyreltilmiş alkol başına 2 ml – 3 ml kullanılması öngörülmüştür. AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Muadili ya da benzeri şu anda yoktur. Muadili ya da benzerinin üretilmesi durumunda kıyaslamanızı rica ediyoruz. Alkolsüz kokteyllerde de kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür.

Kit – 4 Burbon Viski Aroma Verici:

Viski Kiti 4 - Burbon Viski

Viski Kiti 4 – Burbon Viski

Amerikan tarzı mısır tadını net verebilen tek aromadır. Avrupa viski tadının dışında bir lezzettir. Tennessee tadı gibi yaklaşık bir tat değil gerçek burbon tadıdır. Litrelik votka veya seyreltilmiş alkol başına 2 ml – 3 ml kullanılması öngörülmüştür. AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Muadili ya da benzeri şu anda yoktur. Muadili ya da benzerinin üretilmesi durumunda kıyaslamanızı rica ediyoruz. Alkolsüz kokteyllerde de kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür.

Viski Kitlerimiz Herhangi bir markanın muadili ya da benzeri değildir

En sık aldığımız taleplerden biri, müşterilerimizin sürekli olarak severek tükettikleri bazı markalar olduğu ve bu markanın aynısı olan viski kiti hangisiyse onu istedikleri yönündedir. Viski kiti olarak sunduğumuz seçenekler ana tatları yansıtır. Örneğin, İskoç viski kiti herhangi bir markanın bire-bir muadili değildir ancak ana karakteristik tat olarak İskoç viski tadını yansıtır.

Yeni Viski Kiti Çeşitleriniz Çıkacak mı?

Viski kiti üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Dört ana viski tadı üzerinde çalıştık ve oldukça beğenildi. Bu ana tatlar üzerinde bazı dokunuşlar yaparak yeni viski kitleri çıkarmayı planlıyoruz ancak her bir ürün için oldukça meşakkatli ve detaylı çalışma yapılması gerekiyor. Emek, para ve zaman harcamamız gerekiyor ve son olarak kullanıcılar tarafından denenip yorum yapılması gerekiyor. Bu aşamaların her biri oldukça uzun zaman aldığı için net tarih veremiyoruz ancak yeni viski kitlerimiz geliyor.

Viski Kiti en verimli nasıl kullanılır

Viski kitlerimizi kullanıp memnun kalan büyük bir kitle olsa da memnun kalmayan bir kitle de var. Memnun kalmayan müşterilerimizle yaptığımız bire-bir görüşmelerde, sorunun kullanım hatasından kaynaklandığını anlıyoruz. Eksik kullanım, fazla kullanım, yüksek değerli alkolde kullanım öncelikli olmak üzere birçok kullanım hatası yapılabiliyor. Hatalı kullanım sonrasında beklenti karşılanmadığı için mutsuz müşterilerimiz de oluyor.

Müşterilerimizle yaptığımız birebir görüşmeler sonrasında hatanın nerede yapıldığını bulup genellikle sorunu çözüyoruz ama viski kiti kullanımı hakkında bir açıklama daha yapmak muhakkak ki yararlı olacaktır.

Piyasada viski kiti adı altında satılan farklı ürünler de var ancak kullanım şekli bizim viski kitlerimize göre biraz farklı.

Bizim viski kitlerimizin en verimli kullanım şekli, viski kitlerimizin seyreltilmiş alkole ya da votkaya eklenerek kullanılmasıdır. Örneğin herhangi bir Virago viski kiti %40 alkol içeren votkaya ya da %40 seviyesine seyreltilmiş etil alkole eklendiğinde başarılı sonuçlar verir.

Anason yağı mantığıyla seyreltilmemiş alkole eklenmesi durumunda viski kiti çözülmeyecek ve topaklanacaktır çünkü viski kitlerimiz alkolde değil suda çözünür. Alkole eklendikten sonra üzerine su ilave dilmesi durumunda yine kullanılabilir ancak tam verim alınamayabilir.

Viski Kiti Kullanım Miktarı

Viski kitlerimizde bitmiş bir litre ürüne 2 ml ile 3 ml arasında bir kullanım miktarı öneriyoruz. Bu miktar kullanıcının tercihine göre arttırılıp azaltılabilir.

Kimi kullanıcılarımız viski kiti kullanımını biraz abartıp litre başına 10 ml kullanmışlar ve çok koyu renkli ve yoğun aromalı bir sonuç almışlar. Ürün hatalı mı ya da biz bir yerde hata mı yaptık diye dönüş aldık. Kendilerine yardımcı olduk ve sorun çözüldü. Kullanım miktarı kişisel tercihtir ancak litre başına 10 ml kullanımı önermiyoruz.

Farklı bir müşterimiz de 10 litrelik ürüne 5 ml kullanıp benzeri bir geri dönüş yaptı bu kadar düşük miktarda kullanımı da aynı şekilde önermiyoruz. Bizim önerdiğimiz miktar litre başına 2 ml ile 3ml arasındadır ancak kullanıcı tercihine göre bu miktarı 4 ml olarak kullanır burada sorun yok. İfade etmeye çalıştığımız kişisel damak tadı ve renk beklentisinin kişiden kişiye değişebildiği ve bu beklentiyi karşılamak için kullanıcıların miktar üzerinden küçük değişiklikler yapabileceği ve bu küçük değişikliklerin hata olmadığıdır.

Müşterimizden gelen bir soru: 1 litrelik 96 derece alkolde (Bitmiş ürün değil) viski aroması (kit) kaç ml kullanacağım?

Viski Kiti İçin: 1 litre %96 etil alkole 1,4 litre su ekleyerek seyreltin. Toplamda elinizde 2,4 litre %40 alkol içeren bitmiş ürün olacak. 2,4 litre %40 alkol içeren bitmiş ürünün içine 7 ml veya 8ml xx viski kiti ekleyip çalkalayın. Viskiniz hazır olacaktır. İçine başka herhangi bir bileşen eklemenize gerek yoktur.

Bitmiş Ürün kavramı nedir?

Çok kafa karıştıran bir tabir olmasa da, “bitmiş ürün kavramı,” ilk defa viski kiti ya da aroma kullanacak olanlar için değişik bir tabir gibi gelebilir.

Bitmiş ürün, sonuçta elde edilecek ürün yani nihai ürün anlamında kullanılır. Bu tabir genellikle aroma üretici firmalar arasında yaygın kullanılan bir tabirdir. Örneğin viskiyi ele alalım. Bitmiş bir litre viskinin anlamı; %40 alkol içeren, rengi, tadı ve kokusu viskinin karakteristik özelliğini tam olarak veren ürün anlamındadır.

Bitmiş bir litre ürün içinde 2ml ile 3ml arası kullanım ise, hedeflediğimiz sonuç bileşeninin içinde (örneğin 1 litre %40 alkol), 2ml ile 3ml arası bir miktarda viski kiti olması anlamına geliyor. Daha net bir tabirle bir litre %40 alkol içeren votka ya da %40 seviyesine seyreltilmiş olan bir litre ürünün içinde 2ml ile 3ml arasında viski kiti kullanılmalı.

Viski Kitine Başka bir şey ekleniyor mu?

Viski kiti tabiri duyulunca akla gelenler; aroma, renklendirici, karamel, biraz baharat aroması ve özgün tatlara göre farklı birkaç bileşenin yanında meşe parçaları oluyor. Aslında doğru bir tabir ancak bizim viski kitlerimizde ürün içeriğinde tüm bileşenler tam olarak bulunduğu için farklı bir bileşen daha eklenmesine gerek kalmıyor.

Virago viski kitlerinin içine meşe parçası eklemeye, farklı bir tat için yeni aromalar ilave etmeye gerek yoktur. Zaman zaman kimi müşterilerimiz farklı viski kitlerimizden alıp belirli ölçülerde karıştırıp kendi özgün tatlarını çıkardıklarını söylüyorlar ancak bu da kişisel tercih oluyor.

Viski kitlerimize herhangi bir bileşen eklenmesine gerek yoktur ancak kullanıcı damak tadına göre kendi özel harmanını yapmak isterse elbette yapmasında sakınca yoktur.

 

Yorumlar3

Yorumunuzu ekleyin

Güvenli Alışveriş

Geçerli SSL Sertifikalı bir sitedir. Satışla ilgili tüm sözleşmeler özenle hazırlanmıştır.

Kusursuz Ambalajlama

Her bir sipariş özenle paketlenir, sızıntı durumlarında iade koşulları uygulanır. Kargo ücreti sabit 6 liradır.

Kampanyalarımız

100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir ve her 100 TL'ye 1 adet 10 ml aroma hediye edilir (viski kitleri ve anason yağı hariçtir).